Ulmeni
Danciu Gabriel, Vanca Vlad, Raduneata, Nemeti Florin, Morar Dumitru, Ignat Alex, Hausi Bogdan, Feraru , Danciu Ciprian, Borota Calin, Balmos Tudor
au mai jucat : Sabou Danut, Chiorean Darius, Ardelean Razvan

vezi aici echipele si marcatorii

la Ulmeni echipa din localitate a invins echipa noastra (ACS Progresul 2012 Dumbravita) cu scorul de 5-0 (2-0). A fost un meci foarte frumos pe o vreme excelenta si sincer, desi echipa din Ulmeni este cu o clasa peste toate echipele din liga 4, noi am jucat minute bune de la egal la egal cu acesti colosi (spun colosi pentru ca la Ulmeni aproape toti jucatorii au inaltimea intre 1,80 si 1,90), in repriza a doua am avut momente de dominare, fara sa punctam pe tabela.

Vreau sa felicit echipa de la Dumbravita pentru determinarea cu care au jucat si cu putina atentie puteam inscrie la cele 4 ocazii monumentale avute in situatia de singur cu portarul. De asemenea vreau sa felicit echipa de juniori care au invins juniorii Ulmeniului cu scorul de 2-1.

La Viitorul Ulmeni au jucat duminica printre altii :
Ciprian Danciu (fost jucator la Dinamo, Otelul, Astra, Craiova, Bistrita, si FC Baia Mare avand 138 meciuri in liga 1 si 16 goluri + 1 meci in Cupa UEFA);
Danut Sabau (fost jucator la FC Baia Mare, Bistrita, Vaslui, are 30 meciuri in liga 1 si 3 goluri + 2 meciuri in Cupa UEFA)
Marius Feraru (fost jucator la FC Baia Mare in perioada 2012-2014)
Vlad Vanca (fost jucator la FC Baia Mare in 2012 - 2014)
Catalin Raduneata (fost jucator la FC Baia Mare in 2012 - 2014)
Tudor Balmos (fost jucator la FC Baia Mare in 2012 - 2014)
Sergiu Chiorean (fost jucator la FC Baia Mare in 2012 - 2014)
Danciu Gabriel (fost portar la FC Baia Mare in 2012 – 2014, rezerva lui Alin Bota)
Hausi Bogdan (fost jucator la FC Baia Mare, Zimbrul Chisinau, a jucat si in Cupa UEFA la Rapid Chisinau).

Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template