Petrovan (Salajan Tony min 65), Muresan

Viitorul Ulmeni
Danciu Catalin - Hausi Bogdan - Ignat Alex - Trif Remus - Vanca Vlad - Zsalalaty Florin - Nemeti Florin - Balmos Tudor - Chiorean Sergiu - Feraru Marius - Borota Calin

rezerve : Hicea Ioan - Raduneata Catalin - Darle Vlad - Sabau Danut - Pacurar Ciprian - Chiorean Darius - Villand Zsolt

Asa cum ne asteptam un meci foarte greu cu locul 2 de anul trecut si castigatoarea Cupei Romaniei in Maramures. Am jucat de la egal la egal 60 minute cu ei, am inceput cu un eurogol Cormos Adrian (sut fara preluare de la 20 m la vinclu) iar dupa gol i-am dominat teritorial cateva minute bune. Asta este, capul sus, putina atentie la finalizare si in aparare si ne revenim in urmatoarele etape.
Kevin in min 49 (singur cu portarul) si Buciuman in min 57 (bara) erau minutele cand puteam transa clar meciul, la 3-0 le era greu sa revina….dar mergem mai departe si incercam sa batem ce a ramas. Parerea unanima este ca anul asta Ulmeni castiga campionatul mult mai clar decat a facut o Recea anul trecut.
Un minus pentru arbitrul central care desi a arbitrat bine prima repriza , in actul secund i-a adus peste noi cu lovituri libere usor acordate din preajma careului nostru (de la o astfel de lovitura libera a iesit si golul de 1-1)

Cartonase galbene : Boga, Gicu, Buciuman, Hodis, Pop Paul
Cartonas rosu : Hodis

Mai trebuie mentionat ca inaintea partidei a fost prezentat noul echipament al echipei, intr un cadru festiv la care au participat intreaga echipa, Doru Todoca managerul firmei Renarom care ne a sponsorizat si ajutat echipa pana acum si secretarul primariei Dobrican Dacian care i a si inmanat o placheta.