Rezerve neutilizate : Radu Constantin, Dobrican Ioan

Farcas Calin – Ignat Alexandru – Razvan – Fodor Lucian – Trif Remus – Hotico Vlad – Borota Calin – Cucos Ramon – Asaujan Vlad – Feraru Marius

1 – 0, min 80;
2 – 0, min 88;
3 – 0, min 89;
4 – 0, min.90.

Referitor la acest meci…am inceput super defensiv cu aceasta formatie robusta (8 jucatori din 11 au peste 1,80 m). In prima repriza ocaziile au alternat, gazdele au atacat, si-au creat cateva ocazii clare de gol dar au ratat spre disperarea celor cateva zeci de localnici adunati pe margine si pe linia de tren care au inceput sa si injure atat echipa gazda cat si oaspetii. Dumbravita i-a prins de cateva ori pe contraatac pe cei de la Ulmeni dar fara a schimba tabela.

Daca in prima repriza meciul a fost echilibrat (0-0), in repriza a doua “ gluma “ se ingroasa pentru gazde care nu reusesc sa inscrie desi au avut 2 bare si alte cateva ocazii, Dumbravita raspunde prin lovitura libera periculoasa a lui Sebi si cateva contraatacuri periculoase. Cand ne pregateam sa intram in ultimele 10 minute luam gol pe o greseala la mijlocul terenului si o alta in aparare….parca acest gol a turnat plumb in picioarele echipei noastre care mai primeste 3 lovituri in ultimele minute (88, 89, 90).

Trebuie sa felicit echipa noastra pentru jocul bun facut cu o echipa foarte buna care inca spera sa prinda barajul pentru liga 3. Pacat de rezultat, capul sus Dumbravita, urmeaza meciul cu Cavnic de unde trebuie sa venim cu 3 puncte.

Fara sa gasesc circumstante atenuante acestui esec, trebuie sa amintesc ca am jucat cu o formula de echipa (in special fundasii) cu care nu am mai jucam pana acum. Ne-au lipsit cel putin 4 titulari, si in total 8 jucatori. In schimb am jucat cu 2 juniori de la echipa de juniori, ambii debutanti. Cu Ulmeni pe linia de fund am jucat cu : 2 atacanti, 2 mijlocasi si un jucator care pana acum a fost rezerva dar care s-au descurcat foarte bine. Felicitari inca o data echipei.

Absentii acestui meci sunt : Fuzi, Catalin, Lupan, Zubascu (suspendat si accidentat), Mirel, Flaviu, David, Medan.